Web Tasarımında Yardımcı 15 Web Sitesi - İsmail KIRBAŞ ile Web Sitesi Tasarımı
İsmail Kırbaş ile Tasarım Yolculuğu [AnaSayfa] İsmail Kırbaş ile Tasarım Yolculuğu [AnaSayfa] İsmail Kırbaş ile Tasarım Yolculuğu [AnaSayfa]
 Site Haritası 
 
Site Map
Ana SayfaYeriniz | Ana Sayfa | Makaleler | Web Sitesi? | Web Tasarımında Yardımcı 15 Web Sitesi

Diğer Yazılar
Tasarım Üzerine
Hazırlama Teknikleri
Niçin Web Sitesi ?
Sitenizin Yapması Gereken 10 Şey
Web Site Piramidi
İnsanlar web sayfalarını nasıl inceliyor?
Kağıt Prototip
Web Standartları Üzerine
Web Tasarım Rehberi
Çürük Web Tasarımcı
Google SandBox
İnternet Sayfası Yapıları
Çürük Müşteri


E-posta Gönderin Yorum Yazın
Güvenlik Kodu:1469Güvenlik Kodu:1469Güvenlik Kodu:1469Güvenlik Kodu:1469
En Son Okunan 10 Makale
  1. Bilgi Paylaşımı
  2. Yüksek Lisans Çalışmaları
  3. Sınav
  4. Web Sitesi?
  5. İçerik Yönetimi
  6. Kısa Bilgiler Örnekler
  7. XHTML
  8. Kurabiye Hırsızı
  9. Renklerin Dili - Mavi
  10. Koç kimdir, katma değeri nedir?
 
Web Tasarımında Yardımcı 15 Web Sitesi>
Yazı Tipi KüçültYazı Tipi BüyütAna SayfaYazıcıdan ÇıkarPDF Belgesi Olarak GörüntüleFavorilerime EkleArkadaşıma Tavsiye EdeceğimRTF (Word Dokümanı) olarak görüntüle

Web tasarımcısı olmak istiyorum! diyorsanız, şimdi vereceğimiz örnekleri dikkatle izleyip incelemeli, hatta ve hatta �sık kullanılanlar� klasörünüzde yer işgal etmelerini sağlamalısınız. İşte size birbirinden leziz, birbirinden nefis web tasarım kaynakları.

1-) Webdersleri ( www.webdersleri.com )
Web Dersleri

Web tasarımı konusunda başvurulacak ilk adreslerden biri. Webdersleri, �Photoshop için en iyi kaynak� sloganı ile yola çıkan, ancak photoshop'un yanı sıra web tasarımı hakkında verdiği bilgilerle de insanı doyuran güzel bir kaynak. Sitede baskı teknikleri hakkında bilgiler, Terragen 3D programının temel bilgileri de bulunuyor.

2- Aey Studio ( www.aeystudio.com )

AEY Studio

Web tasarımında başvurulacak kaynaklardan. En kapsamlı olanlardan bir tanesi diyebiliriz. Sitede Html + CSS , Web'de yayınlama (ftp) gibi temel web tasarım derslerine yer verilmiş. Yine bu sitede web tasarım araçlarından Photoshop, ImageReady , PaintShop , Flash, Illustrator , Freehand programlarının da temel bilgileri ve nasıl kullanıldıklarına dair ipuçları bulabilirsiniz. Ayrıca, (çok fazla tasvip etmesek de) web sayfanız bedava imajlar ve şablonlar (template) bulunuyor.

3-Türk PHP ( www.turk-php.com )
Türk PHP

PHP dili hakkında temel bilgilerin bulunduğu kaynak site. Sitede PHP'nin yanında Apache, Linux, Mysql ve Perl hakkında kaynak yazılar da bulunuyor. Dosyalar bölümünde PHP örnekleri ve programları, Mysql dosyaları bulunuyor.

4- Maxiasp ( www.maxiasp.com )
MaxiASP

Adından da anlaşılacağı gibi, ASP konusunda başvuralacak kaynak bir site.
Sitede ASP konusunda temel ve ileri düzey bilgiler, hazır ASP kodları ve scriptler bulunuyor. Bu sitenin ayrıca MaxiBlog ve MaxiTasarım gibi türevleri de bulunuyor. ASP konusunda güvenilir bir kaynak. Sitenin bir de forum bölümü bulunuyor.

5-) PHP Dosyası (www.phpdosyasi.com)
PHP Dosyası

PHP hakkında kaynak bir site daha. İçerisinde PHP hakkında en temel bilgilerden ileri düzey bilgilere, PHP kurulumunda gerekli olacak dosyalardan , Mysql dosyalarına kadar PHP dli hakkında ne ararsanız var.

6-) MMİstanbul (www.mmistanbul.com)

MMİstanbul

Web tasarımcıların, tasarım ve programlama konusunda en çok kullandıkları ürünler Macromedia' nın programlarıdır sanırım. MMİstanbul.com Macromedia İstanbul kullanıcılarını bünyesinde toplayan bir site.
Bu sitede ayrıca, Macromedia programlarının ipuçları, tasarım ve programlama hakkında bilgiler bulunuyor. Ayrıca sitede MM Breeze programı ile toplantı yapılıyor.

7- Flash Dersleri (www.flashdersleri.com)
Falsh Dersleri

Flash MX 2004 hakkında güzel bir kaynak. Flash dersleri, uygulamalı örnekler. Hepsi bu sitede mevcut. Linkler bölümünden temel, orta düzey ve ileri düzey flash dersleri veren sitelere bakabilirsiniz. Yardımcı yazılımlar bölümünde de, Flash animasyon yaparken işinize yarayacak yardımcı programların adresleri verilmiş.

8- Kirupa ( www.kirupa.com )
Kirupa

Flash hakkında harika bir kaynak daha. Site ingilizce, ancak temel ingilizce bilginizin olması yeterli. Kirupa'daki dersler resimli ve anlatımı çok basit. Sitede Flash 5 , MX ve MX 2004 sürümlerine ait dersler bulunuyor. Ayrıca, Action Script, Graphics | Motion, PHP ve XML, Swift 3D dersleri de bulunuyor. Bundan iyisi şam da kayısı diyor, eğer "ben de flash öğrenmek istiyorum" diyorsanız ziyaret etmenizi şiddetle öneriyoruz.

9- 3Dniz ( www.3dniz.com )
3dniz

3D konusunda türkçe ve çok güzel bir kaynak. 3D temel bilgi ve derslerin yanısıra ücretsiz 3D modeller de var. Sitede 3D tasarım haberleri, forum ve galeri bulunuyor.

10- Grafitürk ( www.grafiturk.com )
GrafiTürk

Grafik tasarımına dair haberler, yazılar ve kaynaklar. Grafitürk , Türkçe tasarım kaynaklarından bir tanesi. Site üyelerden gelen haber ve yazılarla büyümüş de büyümüş. Grafik tasarım konusunda "ne yapmalıyım" diyorsanız, işte size güzel bir kaynak.

11- Kaliber 10000 (www.k10k.net )
Kalibera

k10k.net, içerisinde tasarımcıların ihtiyaç duydukları font ve arkaplan (background) barıdıran güzel bir site.
Pixelart tasarımı ile harika bir site.

12 - JS Guide ( http://wp.netscape.com/eng/mozilla/3.0/handbook/javascript/ )
Javascript Guide

Java Script konusunda en önemli kaynaklardan bir tanesi. Kaynak inglizce.
JS konusunda her bilgiyi bulmak mümkün.

13- ASP 101 (www.asp101.com)
ASP101

ASP hakkında makaleler ve bolca örneklerin olduğu çok güzel bir site. ASP kodlarken "bu nasıldı" dediğinizde hemen başvurmanız gereken bir adres. Eğer ASP programcısı iseniz her zaman elinizin altında bulunması gereken bir kaynak.

14- Altı Üstü Tasarım (www.unbf.ca/altiustu )
Altı Üstü Tasarım

Tasarım konusunda başvurulmasıgereken bir kaynak. Web tasarımında olması veya olmaması gerekenleri açık açık söyleyen bir site.

15- DaFont ( www.dafont.com )
DaFont

İçerisinde bir çok farklı font barındıran süper bir font sitesi. İçerisinde pixel fontlarında bulunduğu site içeriğinde sitenize uygun bir font mutlaka bulacaksınız.

Bir web tasarımcısının "sık kullanılanlar" klasöründe mutlaka bulunması gereken 15 siteyi önerdik. Gerisi size kalmış.
Güzel olan bir site, içi ile de güzel ve düzenli olmalıdır. Yani , kodları ile. Böylece içinin güzelliği dışına yansır. Aynı insanlar gibi.

Vesselam.Not: Yazılar konusundaki yorumlarınız için lütfen Yorum Yazın bölümümüzü kullanın.

Yazar : Şahika Tabak
Son Güncelleme : 19 Haziran 2006, Pazartesi
Sayfa Sürümü : 4
Okunma Adedi : 33,305
Son Okunma : 2018-02-19 16:39:28
Kaynaklar : http://www.bthayat.net/site/yazi_goster.php?id=224

Kağıt Prototip Web Tasarımında Yardımcı 15 Web SitesiWeb Standartları Üzerine
© [Site Haritası]
| Makaleler | Seyir Defteri | Kaynaklar | İndirin | İletişim |

RSS dosyasını görmek için tıklayınız. RSS dosyasını görmek için tıklayınız.XML versiyonu için tıklayınız WAP versiyonu için tıklayınız Bu site DyNA İçerik Yönetim Sistemi üzerinde çalışmaktadır.
İsmail KIRBAŞ ile Tasarım Yolculuğu Anasayfa İsmail KIRBAŞ ile Tasarım Yolculuğu Anasayfa İsmail KIRBAŞ ile Tasarım Yolculuğu Anasayfa
ismail kırbaş ile web sitesi tasarimi sitemap ismail kırbaş ile web sitesi tasarimi sitemap
  Sitemizde 6 kişi çevirimiçi | Bugün =109 | Dün =166 | Bu Ay=3,746 | Günlük En Fazla=1,109 tekil ziyaretçi