Takip edilebilecek 20 Web sitesi - İsmail KIRBAŞ ile Web Sitesi Tasarımı
İsmail Kırbaş ile Tasarım Yolculuğu [AnaSayfa] İsmail Kırbaş ile Tasarım Yolculuğu [AnaSayfa] İsmail Kırbaş ile Tasarım Yolculuğu [AnaSayfa]
 Site Haritası 
 
Site Map
Ana SayfaYeriniz | Ana Sayfa | Makaleler | İnternetten | İnovasyon | Takip edilebilecek 20 Web sitesi

Diğer Yazılar


E-posta Gönderin Yorum Yazın
Güvenlik Kodu:3688Güvenlik Kodu:3688Güvenlik Kodu:3688Güvenlik Kodu:3688
En Son Okunan 10 Makale
  1. Grafik Bölümü
  2. Afiş Tasarımı
  3. Web Tasarım Editörleri
  4. Logotype ve Amblem - Tipografik Logolar
  5. Grafik
  6. Web Tasarım Rehberi
  7. Grafik Tasarımda Tipografi
  8. Fotoğraf Çekim Teknikleri
  9. Web Tasarımında Ölçüler
  10. Reklam Tasarımı
 
Takip edilebilecek 20 Web sitesi>
Yazı Tipi KüçültYazı Tipi BüyütAna SayfaYazıcıdan ÇıkarPDF Belgesi Olarak GörüntüleFavorilerime EkleArkadaşıma Tavsiye EdeceğimRTF (Word Dokümanı) olarak görüntüle

 İşte size tüm bu yenilikleri ve gelecekteki olası trendleri takip edebileceğiniz 2015’in takip edilmesi gereken 20 web sitesi


1. Sprinwise
Springwise tüm dünyada geleceği parlak görünen, bölgesel veya uluslararası uyarlamalara, genişlemelere işbirliklerine, yatırımlara veya ortaklıklara hazır tüm girişimleri, fikirleri ve konseptleri tarıyor.
http://www.springwise.com/

2. Trendwatching
Dünyanın önde gelen trend takip şirketlerinden bir tanesi; trendwatching.com. Dünya genelinde yeni gelişen tüketici trendlerini, sezgilerini ve inovasyonları takip eder ve yayınlar.
http://trendwatching.com/

3. Trend Hunter
Trend Hunter, 90 binin üzerinde trend avcısı tarafından dünyanın en kapsamlı ve en popüler keskin fikirlerle beslenen bir fikir platformu.
http://www.trendhunter.com/

4. MoreInspiration
MoreInspiration, mümkün olan tüm domainlerden inovatif ürünleri ve teknolojileri keşfetmenize imkan verir.
http://www.moreinspiration.com/

5. Trends@alltop
Alltop’un amacı, ilgilendiğiniz alanlarda ‘Neler Oluyor’ sorusuna cevap bulmanıza yardımcı olmaktır. Alltop’un diğer arama motorlarından farkını merak ediyor olabilirsiniz. Bir arama motoru ‘Çin’in nüfusu nedir?’ gibi sorulara cevap ararken işinizi görebilir. Ancak her ne kadar cevap bulmak için biraz daha uzun süre gerekse de, ‘Çin’de neler oluyor?’ gibi bir soruya bu sitede cevap bulabilirsiniz.
http://trends.alltop.com/

6. CoolBusinessIdeas
CoolBusinessIdeas.com, dünya genelinde oldukça yeni parlak iş fikirlerini takip eden bir blog. En son, en yeni iş fikirleri üzerinde avlanmak için bu siteyi takip edebilirsiniz.
http://www.coolbusinessideas.com/

7. NOTCOT
NOTCOT A.Ş., notcot.com gibi ağ tasarım sitelerini de kapsayan bir şirkettir. Ayrıca notcot.org, notcuture.com, liqurious.com gibi inovatif topluluğa katkı yapan sitelerden oluşur. NOTCOT, fikir, estetik ve eğlence görsellerinin filtrelenebildiği bir internet sitesidir.
http://www.notcot.org

8. PSFK
Tasarım, dijital, pazarlama,medya ve teknoloji endüstrilerinden milyonlarca okuyucunun her ay, yeni gelişmekte olan fikir ve inovasyonları okuyup, tartışıp paylaştığı bir platfırmdur.
http://www.psfk.com/

9. Trendcentral
Araştırma, önsezi ve global trendsetter ağı olan The Intelligence Group tarafından geliştirilen trendcentral; teknoloji, moda, eğlence ve yaşam tarzları alanlarında yeniliklere ve gelecek trendlere odaklanır. Yıllardır, videobloglardan twitter’a, marka tasarımlı kotlardan vampir filmlerine kadar yeni ortaya çıkacak kültür fenomenlerini ortaya çıkmadan hemen önce kestirmeye çalışır.
http://www.trendcentral.com/2014/

10. World Future Society
World future society’nin misyonu; düşünürlere, politik karakterlere, hukuk ve bilim adamlarına geleceğin nasıl olacağına dair ciddi diyalogları ve bilgileri paylaşabilmelerine imkan tanımaktır.
http://www.wfs.org/

11. David Report
David Report; -2006’dan beri- kültür, iş ve tasarım dünyalarının kesişim noktalarındaki trendleri yazan etkileyici bir blog ve online dergidir. Okurlar; sanat, mimari, kültür, tasarım ve modadan yiyecek, inovasyon, music ve sürdürülebilirliğe varana dek merak ve ilgilerine dair herşeyi bu dergide paylaşırlar.
http://davidreport.com
 
12. JWT Intelligence
JWT Intelligence, markalar için ilgi uyandıracak fırsatlara dönüştürülebilen küresel dünyadaki gelişmeleri ve değişimleri tanımlamaya odaklanmıştır. Tıbbi ürünler, kozmetik, yiyecek-içecek, ev ve kişisel bakım gibi farklı kategorilerdeki uluslararası müşterilerinin yararına bu tanımlamayı yaparlar.
http://www.jwtintelligence.com

13. TED
TED, paylaşılmaya değer fikirlere sadık bir kar amacı gitmeyen bir kuruluştur. 1984’te eğlence, teknoloji ve tasarım dünyalarından insanları bir araya getiren bir konferanslar serisi olarak ortaya çıkmıştır.
http://www.ted.com/

14. Lidewij Edelkoort
Gelecek trendlerini sezme yeteneğiyle tasarım ve iş dünyasında büyük üne kavuşan Lidewij Edelkoort 1980’lerden bu yana yenilikçi trend kitapları ve videoları; dünyanın önde gelen markaları için hazırladığı yaşam tarzı analiz, rapor ve araştırmalarıyla trend tahminciliğini mesleğe dönüştüren bir isim.
http://www.edelkoort.com/

15. Copenhagen Institute for Futures Studies
Kopenhag Gelecek Araştırmaları Enstitüsü olarak çevirisi yapılabilecek bu merkezin amacı; gelecek farkındalığı yaratarak ve geleceğin günümüzdeki yansımalarının öneminin altını çizerek kamu ve özel kuruluşlarda, karar verme prensiplerini güçlendirmektir.
http://www.cifs.dk/en/

16. TrendOriginal
TrendsSpotting.com adlı Pazar araştırması sitesinin baş araştırmacısı ve CEO’su ve TrendoScope adlı trend gözetleme laboraturaının kurucusu Dr. Tely Weiss’e ait kişisel ctüketici trendleri derleme sitesidir.
http://www.trendoriginal.com/
 
17. Cool Hunting
Cool Hunting, ilham arama ile eş anlamlıdır. Tasarım, teknoloji, kültür ve sanat alanlarındaki inovasyonların titizlikle incelenerek, günlük ve haftalık mini belgeselleri de içeren ödül alan yayımlar yapan bir internet sitesidir.
http://www.coolhunting.com/

18. Mashable
Mashable, sosyal medya ve teknoloji alanlarında ziyaretçilerine haberler, etkili bilgiler ve yazılar sunan basit bir blog olarak hayatına başladı.
http://mashable.com/

19. InnovationExcellence
İnovasyon kavramı ile ilişkili onlarca yazı, makale, araştırma ve içeriğin yer aldığı gelişmiş bir blog olarak düşünebileceğiniz bir internet sitesidir.
http://www.innovationexcellence.com/
 
20. İnovasyon.co
Açıkinovasyon.com tarafından hayata geçirilen ‘Keşif’ temalı bir sosyal kulüptür. İnovasyona gönül vermiş herkesi bir araya getirmeye amaçlar. İnovasyona ve keşfe ilişkin yazı, araştırma, fotoğraf, video vb. kaliteli içerikleri paylaşan bir inovasyon kulübüdür.
http://www.inovasyon.co/
 

 Not: Yazılar konusundaki yorumlarınız için lütfen Yorum Yazın bölümümüzü kullanın.

Yazar : İsmail KIRBAŞ
Son Güncelleme : 21 Aralık 2014, Pazar
Sayfa Sürümü : 1
Okunma Adedi : 3,983
Son Okunma : 2018-02-19 18:30:11
Kaynaklar :

http://www.inovasyon.co/2015te-takip-edilesi-20-web-sitesi/


Takip edilebilecek 20 Web sitesi
© [Site Haritası]
| Makaleler | Seyir Defteri | Kaynaklar | İndirin | İletişim |

RSS dosyasını görmek için tıklayınız. RSS dosyasını görmek için tıklayınız.XML versiyonu için tıklayınız WAP versiyonu için tıklayınız Bu site DyNA İçerik Yönetim Sistemi üzerinde çalışmaktadır.
İsmail KIRBAŞ ile Tasarım Yolculuğu Anasayfa İsmail KIRBAŞ ile Tasarım Yolculuğu Anasayfa İsmail KIRBAŞ ile Tasarım Yolculuğu Anasayfa
ismail kırbaş ile web sitesi tasarimi sitemap ismail kırbaş ile web sitesi tasarimi sitemap
  Sitemizde 4 kişi çevirimiçi | Bugün =134 | Dün =187 | Bu Ay=3,449 | Günlük En Fazla=1,109 tekil ziyaretçi