Niçin Web Sitesi ? - İsmail KIRBAŞ ile Web Sitesi Tasarımı
İsmail Kırbaş ile Tasarım Yolculuğu [AnaSayfa] İsmail Kırbaş ile Tasarım Yolculuğu [AnaSayfa] İsmail Kırbaş ile Tasarım Yolculuğu [AnaSayfa]
 Site Haritası 
 
Site Map
Ana SayfaYeriniz | Ana Sayfa | Makaleler | Web Sitesi? | Niçin Web Sitesi ?

Diğer Yazılar
Tasarım Üzerine
Hazırlama Teknikleri
Sitenizin Yapması Gereken 10 Şey
Web Site Piramidi
İnsanlar web sayfalarını nasıl inceliyor?
Kağıt Prototip
Web Tasarımında Yardımcı 15 Web Sitesi
Web Standartları Üzerine
Web Tasarım Rehberi
Çürük Web Tasarımcı
Google SandBox
İnternet Sayfası Yapıları
Çürük Müşteri


E-posta Gönderin Yorum Yazın
Güvenlik Kodu:9443Güvenlik Kodu:9443Güvenlik Kodu:9443Güvenlik Kodu:9443
En Son Okunan 10 Makale
  1. Sitenizin Yapması Gereken 10 Şey
  2. Sudoku Oyunu ve Çözüm Teknikleri İpuçları
  3. Yönetimde 32 Altın Kural
  4. IPsec ile Sanal Özel Ağ Oluşturma
  5. Hazırlama Teknikleri 3 (Görüşme)
  6. Bilgi Paylaşımı
  7. Yüksek Lisans Çalışmaları
  8. Sınav
  9. Web Sitesi?
  10. İçerik Yönetimi
 
Niçin Web Sitesi ?>
Yazı Tipi KüçültYazı Tipi BüyütAna SayfaYazıcıdan ÇıkarPDF Belgesi Olarak GörüntüleFavorilerime EkleArkadaşıma Tavsiye EdeceğimRTF (Word Dokümanı) olarak görüntüle

Web Sitesi Sahibi Olmak İçin 10 Neden ;

1- Bir Web Sayfası sadece onu okumak isteyen "hedef kitle"ye ulaşır.
2- Web sayfası etkileşimli bir projedir. Kullanıcının o web sayfasına bağlanmasının tek nedeni, o konu hakkında daha çok bilgi sahibi olmaktır.
3- İyi hazırlanmış bir web sayfası kişiyi araştırmaya teşvik eder.
4- Sayfalarınız zamanın da etkisiyle yeniliklere uğrayacaktır. (Böylece sizin de bu piyasa yeniliklerini kullanıcıya tanıtma şansınız olacak)
5- Sizin devamlı bir uğraş içinde olmanıza gerek yok web sayfalarınız 24 saat boyunca tüm dünyaya açık olacak ve müşterilere "etkileşimli" bir hizmet verecektir.
6- Web sayfalarınızın kaderi diğer medyalar gibi bir çöp kutusunda sonlanmaz çünkü onlar "Sonsuza kadar kullanılabilecek" şekilde yaratılmıştır.
7- Web sitenizi kullanarak, hiçbir ek masraf yapmadan aynı anda binlerce müşteriye hizmet verebilir, bir çok yeni müşteriye de sahip olursunuz.
8- Web siteniz sayesinde tüm dünyaya dağılmış hedef kitlenize kendinizi tanıtır, ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz. İnternet'te on-line (kesintisiz) olarak hizmetlerinizi ve ürünlerinizi pazarlar, SATIŞ yapabilirsiniz.
9- Web siteniz yani global ofisiniz 7gün 24 saat aralıksız çalışır. (Ek mesai ücretleri ödemeniz gerekmez.)
10- Müşterileriniz istedikleri bilgilere ulaşmak için nereye, kime başvuracaklarını düşünmezler. Oturdukları yerden bir adım atmadan istediklerine anında sahip olurlar.
Web sitenizdeki bütün bilgileri birkaç dakikada yeni verilerle güncelleyebilir, tüm bu değişiklikleri anında ulaşması gereken kitleye ulaştırırsınız.

 Web Sitesinin İçeriği ve Yapılabilecekler ;
Ø Web siteniz 24 saat sürekli çalışan ikinci bir şubeniz gibidir. Verdiğiniz tüm hizmetleri buradan da verebilir, isterseniz ürünlerinizi elektronik ticaret vasıtasıyla satışa çıkartabilirsiniz. Müşterilerinizin hizmetlerinize ulaşmaları için beklemelerine gerek yoktur, mesai saatleri içinde olup olmadığınızı da düşünmek zorunda kalmazlar.
Ø Bir web sitesini değerli kılan en önemli özelik sizin müşterilerinize değil, onların size ulaşmalarıdır. Bu sayede iletişim için yaptığınız harcamalar önemli miktarda azalır. Hakkınızda vermek istediğiniz tüm bilgileri, yeni ürün tanıtımlarını, güncellenen fiyatları web siteniz aracılığıyla tüm tüketicilere ve müşterilerinize iletebilirsiniz. Web siteleri diğer iletişim metotlarına göre çok daha fazla yer, okunaklı ve kaliteli görünüm sağlar. Web sitenizin bir kullanıcı tarafından ziyareti sırasında cebinizden ek paralar çıkmaz. Aynı anda aynı sayfaya binlerce kişi bakabileceği için, sunmak istediğiniz bilgileri binlerce kişiye fax çekmek gibi, boşa zaman ve yüklü miktarda telefon parası harcamak zorunda kalmazsınız.
Ø Web sitesi içeriği çalışılan sektöre göre değişiklikler gösterebilir, Biz bu konuda sizin için araştırmalarda bulunur ve sizin seçimlerinizi kolaylaştıracak her türlü çalışmayı yapabiliriz.
 
 
Firmanızı Tanıtabilirsiniz ;
Firmanızın geçmişini, referanslarını, çalışma alanlarını, yapmakta bulunduğu işleri web sitenizde sunabilirsiniz.
Sunum için yazılar, grafikler, resimler, animasyonlar hatta kamera ile çekilmiş hareketli görüntüler kullanılabilir.

  Ürünlerinizi ve Hizmetlerinizi Tanıtabilirsiniz ;
Ürünlerinizi ve Hizmetlerinizi tüketicilere satabilmek için onları en iyi şekilde pazarlayabilmelisiniz. Pazarlamanın ilk kuralı da ürünlerinizi en iyi ve detaylı şekilde tanıtabilmektir. Web siteniz bu konuda sizin en önemli yardımcınızdır. Firmanızın pazarladığı tüm ürünleri ve hizmetleri web sitenizden kolayca tüketicilere tanıtabilirsiniz. Ürünlerinizin tanıtım yazılarına resimlerini ekleyebilir, hatta çalışma anlarını görüntüleyerek tüketicilere daha detaylı bilgi verme imkanına sahip olabilirsiniz.

 
 Müşteri Hizmetlerinizi ve Teknik Desteği Web Sitenizden Sunabilirsiniz ;
Müşterilerin en fazla şikayetçi oldukları konuların başında istedikleri hizmeti alabilmek için beklemek ve sıraya girmek gelir. Bir çok şirket fazladan müşteri temsilcisi çalıştırarak bu sorunu çözmeye çalışırlar. Bu da ek maliyet demektir. Web siteniz ise bu aşamada en iyi ve ekonomik çözümü size sunar. Müşterileriniz 24 saat boyunca istedikleri an istedikleri bilgiye, beklemeden, sıkılmadan ulaşırlar. Böylece ek masraflar altına girmeden, müşterilerinizi çok daha memnun edebilirsiniz. Müşterilerinizle ilgili ikinci en önemli konuda onlara tatmin edici teknik destek sunabilmektir. Web sitenizde ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili tüm teknik bilgiyi en ince ayrıntılarına kadar müşterilerinize sunabilirsiniz. Sık karşılaşılan sorunlar için ürün bazında çözümler, sorun giderme rehberi, çözümü zor sorunlar için izlenecek yolları belirtmek gibi yöntemler izleyerek, müşterilerinize hızlı ve ekonomik teknik destek sağlayabilirsiniz.

  Halkla İlişkilerinizi Web Sitenizden de Yürütebilirsiniz ;
Günümüzde bir çok firma ürün ve hizmetlerini halka tanıtabilmek için basılı ve görüntülü medyada reklam verme yoluna gidiyor. Bu tür reklamların yer darlığı nedeniyle fazla bilgi sunamaması, sadece bir kere ve çok kısa bir süre sunulabilmesi, kendilerini güncelleyememeleri ve oldukça pahalı olmaları sebebiyle firmalara getirdikleri kazançlar sınırlı kalmaktadır. Web sitesi kullanımı ile bu tür reklamlara olan ihtiyaç azalır, tüketicilere daha ayrıntılı bilgileri çok daha uzun zaman dilimlerinde ve oldukça ucuza ulaştırabilirsiniz. Bunun yanında sizin hakkınızda basında çıkmış haber veya yayınlara sitenizde yer vererek tüketicilerin sizin hakkınızda daha çok bilgi sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz. Reklamlarınızı web sitenizin içeriğiyle paralel olarak geliştirerek reklamınızla ilgilenen tüketici kesimine daha kolay ulaşırsınız.

  Kullanıcılardan Geribildirim Alabilirsiniz ;
Web sitenize ziyaretçilerinizin isteklerini, fikirlerini veya sizin onlardan isteyebileceğiniz bilgileri almak için ek sayfalar veya alanlar oluşturarak tüketicilerle aranızdaki diyalogu arttırabilirsiniz. Diğer hiçbir iletişim metodunda bulunmayan bu özellik sayesinde şirketinizin gelişmesi yönünde önemli adımlar atabilirsiniz.

 Dünya Çapında Pazarlama ve Satış Yapabilirsiniz ;
Web sitenizin olanakları ile tüm ürünleriniz tanıttınız. Tüketiciler ürünlerinizden memnun kaldılar ve satın almaya karar verdiler. Ne yapacaksınız? Yapabileceğiniz iki şey var. Ya onlara ürünlerinize ulaşabilecekleri adresleri verebilir ya da ürünlerinizi web sitenizden elektronik ticaret vasıtasıyla anında müşterinize satabilirsiniz.
Web size ürünlerinizi satabilmek için bir çok yöntem sunuyor. Visa ile alışverişten banka havalesine kadar bir çok yöntemi güvenli bir şekilde alışveriş seçenekleriniz arasına ekleyebilirsiniz. Web sitesinde satış yapmanın en önemli avantajlarından biri müşteriniz kararını verdiği anda ürünü satabilmeniz ve zaman kaybetmediğiniz için müşterinizi kaybetme riskini de yaşamamanızdır. Bir diğer avantajda gereğinden fazla satış temsilcisi veya bayii ile çalışmanıza gerek kalmaması, bu sayede de satış harcamalarınız önemli ölçüde azalacaktır.


 Şirket İçi Bilgi Paylaşımında Web Sitenizi Kullanabilirsiniz ;
Web siteniz aracılıyla şirket içinde sürekli güncellenen dokümanları bulundurabilir ve yetkili kişilerle paylaşabilirsiniz. Bu sayede sürekli güncellenen bilgilerin neden olduğu kırtasiye harcamalarınızda önemli ölçüde azalır. Şirket çalışanlarının da verimi ve iş potansiyeli artar.
Web sitenizde yapabilecekleriniz sadece buradakilerle sınırlı değildir, isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre birçok yeni düşünce eklenebilir veya yaratılabilir. Web'de yayıncılık, neredeyse sınırsız olarak nitelendirilebilecek kadar çok imkana ve özelliğe sahiptir.Not: Yazılar konusundaki yorumlarınız için lütfen Yorum Yazın bölümümüzü kullanın.

Yazar : İsmail KIRBAŞ
Son Güncelleme : 27 Mayıs 2005, Cuma
Sayfa Sürümü : 1
Okunma Adedi : 9,401
Son Okunma : 2018-02-21 15:18:58
Kaynaklar : -

Hazırlama TeknikleriNiçin Web Sitesi ?Sitenizin Yapması Gereken 10 Şey
© [Site Haritası]
| Makaleler | Seyir Defteri | Kaynaklar | İndirin | İletişim |

RSS dosyasını görmek için tıklayınız. RSS dosyasını görmek için tıklayınız.XML versiyonu için tıklayınız WAP versiyonu için tıklayınız Bu site DyNA İçerik Yönetim Sistemi üzerinde çalışmaktadır.
İsmail KIRBAŞ ile Tasarım Yolculuğu Anasayfa İsmail KIRBAŞ ile Tasarım Yolculuğu Anasayfa İsmail KIRBAŞ ile Tasarım Yolculuğu Anasayfa
ismail kırbaş ile web sitesi tasarimi sitemap ismail kırbaş ile web sitesi tasarimi sitemap
  Sitemizde 5 kişi çevirimiçi | Bugün =109 | Dün =166 | Bu Ay=3,746 | Günlük En Fazla=1,109 tekil ziyaretçi